Nedelja, 21 Maj 2017

Spoznavanje s potapljaško opremo PGD Šenčur

Kljub ne najboljši napovedi za preteklo nedeljo smo se v zgodnji jutranji uri podali proti obali, smer Fiesa. Tokratna naloga je bila spoznavanje s potapljaško opremo. Osrednja gasilska enota je tokrat združila moči z še enim društvom v občini, ki je prav tako v sestavi reševanja Društvo Kisik - Oxygen. Ekipa društva oz. njihov inštruktor Matjaž Repnik, prav tako operativec PGD Šenčur nam je najprej teoretično razložil kaj je sploh to potapljanje z jeklenko. Na srečo večina gasilcev pozna podoben sistem, ki mu rečemo IDA, in dejansko sta si sistema v principu enaka. V nadaljevanju nam je razložil nevarnosti, ki pretijo na nas kot potapljača, kot tudi pravila za varno potapljanje. V plitvi vodi smo izvedli nekaj vaj, kot so iskanje regulatorja, praznenje maske, dvigovanje na površino in podobno. Nadaljevalo pa je seveda raziskovanje Fiesinega podvodnega sveta. K samemu dogodku so se priključili tudi drugi potapljači in simpatizerji Društva Kisik - Oxygen, ki so obenem priskrbeli tudi podvodne fotografije. Mnenje udeležencev našega društva - NEPOZABNO!

Nedelja, 21 Maj 2017

Spin